Krtčí norou 4 (2007), reportáž

O víkendu jsme se zúčastnili náročného podzimního šifrovacího duatlonu – v sobotu se v Brně konala čtvrtá Krtčí nora a den poté se večer rozběhla dlouho očekávaná kvalifikace Tmou.

6. 10. 2007, Brno
frikulín (Anežka, Garret, Chalda, Máťa, Silp)
7V. šifra / 12 šifer, 16 bodů
55. místo / 68 týmů

fotky ze hry

Na Noru jsme se sice sešli plném počtu, ale navíc jsme s sebou dovezli mutace chřipky ze všech koutů republiky. Takže už při cestě na start to vypadalo, že se neblíží frikulín, ale stádo tuberáků v posledním tažení. Jako týmového spasitele jsme vybrali Chaldu, který byl jediný zdravý a navíc měl optimistické bílé triko :).

Nakonec nám to po ránu ještě vcelku šlo – startovní řadu jsme dali u třetího obrázku, u druhé šifry jsme náskok trochu ztratili (ale zato se výborně pobavili ;), ale víc týmů pohromadě jsme potkali až na terase u Rubínu. Tam jsme se ale příliš nezdržovali a po chvilce spekulací, jestli FI neznamená že máme jít k FI :) jsme radši vyrazili k ZOO.

Po cestě jsme potkali Pralinky, které měly asi 5 minut náskok – usadili jsme se na protější straně mostu a zvířátka louskli chvíli po nich. K přehradě jsme ještě dorazili na druhém místě…

A pak se to nějak zadrhlo. Týmů přibývalo, lámaná čára vzdorovala a my po hodině vykoukali akorát obrys sokola. Vyslali jsme tedy Máťu k Sokolskému koupališti, kde samozřejmě nic nebylo. Odhodlali jsme se k nápovědě. To byla vítaná příležitost k novým spekulacím, ale na konkrétní výsledky jsme si museli ještě asi hodinu počkat, než Silp pronesl magickou formuli: 5×3, čímž zlomil kletbu. V tu chvíli už nám hlavní pole odjelo kamsi do dáli, při přesunu už jsme potkali akorát Iontový Stabilizátor.

Na šestce jsme sice měli ztrátu hodně přes dvacet míst, ale dost týmů se válelo po okolních pískovištích, lavičkách a houpačkách, takže jsme odhodlaně začali řešit šifru 6V a řešili, a řešili… A nevyřešili. Mezitím skoro všichni odešli a my si odhlasovali zkázu – zavoláme si o řešení a pak se ještě rozjedeme a v terénu všechno doženeme… Inu, nerozjeli jsme se.

Doplácali jsme se na 7V, dostali za odhodlání čokoládu od Parní mlátičky (mockrát děkujeme :), vytuhli tam do setmění, otevřeli obálku zamrznutí a vyrazili po vlastních stopách zpátky do civilizace. Tentokrát to jednoduše nešlo – na Výzvu jsme v tomhle rozpoložení prostě neměli. A uznávám, měli jsme si to přiznat dřív ;). Každopádně děkujeme za hru (i za těžší šifry) a gratulujeme vítězům.

Za frikulín sepsal Garret

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.