Únorový výlet na Vysočinu (2008)

Původně jsme chěli koncem zkouškového vyrazit na nějaký extra drsný zimní horský přechod. Když se ukázalo, že hory už nejsou co bývaly a pořádné sněhové závěje jen tak nenajdeme, zvolili jsme mírnější, ale o to hezčí variantu a naplánovali zimní cestu Vysočinou.

7. – 9. 2. 2008, Tišnov – Nedvědice – Tišnov
Anežka, Garret, Chalda

fotky z puťáku od Chaldy
fotky z puťáku od Garreta

Chtěli jsme se podívat do míst, která už jsme nestihli projít při podzimním přeběhu z Rychnova do Brna, takže jsme se nakonec toulali zapomenutými údolími a vesničkami mezi Tišnovem a Nedvědicí. Na cestu jsme se nakonec nechali zlákat já, Anežka a Chalda.

První den jsme se vydali po stopách šesté Tmou, vylezli na Pasník, prošli kolem Dolních Louček a pkračovali údolím Loučky kolem starých mýnů a pod dohledem strážních hradů i samotného barona Trencka. Spali jsme v ruinách hradu Košíkov, užívali si mrazivé noci i slunečné poledne a marně hledali hospodu ;-) – kraj byl na zimní tažení dobrodruhů zcela nepřipravený… Na cestách jsme byli úplně sami.

Druhou noc, o poznání krušnější, jsme – péřovým spacákům navzdory – prodrkotali zimou kdesi na lukách nad Nedvědicí. Nedělní ráno v ospalých vesničkách v kopcích nad levým břehem Svratky pak ale bylo o to krásnější. Přes Běleč a Štěpánovice jsme zvolna sestoupali do Tišnova, ještě chvíli jsme poseděli v místním pohostinně zařízeném Sklepě a bylo nám dobře :).

Sepsal Garret

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.