Slovenský poťák (2010), sumář

Letní puťák Slovenským rudohořím, známý též jako Slovenský poťák se konal v červenci roku 2010 a postupně jsem se ho zúčastnil já s Anežkou, Fricco a Máťa.

10. – 17. 7. 2010, Štiavnické vrchy – Muránská planina – Veporské vrchy – Poľana
Anežka, Fricco, Garret, Máťa

fotky z puťáku

Vyrazili jsme jen ve dvou z Nové Bani, odkud jsme přes Štiavnické vrchy došli až do Banské Štiavnice. Autobusem jsme pokračovali do Brezna, kde na nás čekala druhá část výpravy a už společně jsme se dopravili do Pohronské Poľhory.

Odtud jsme začali stoupat na Muráňskou planinu. Týden jsme se toulali opuštěnými horami, kudy sice vedou značky, ale už po nich nikdo nechodí a rezervace na hřebenech jsou ještě označeny československými socialistickými cedulemi. Asi na 70% jsme potkali medvěda, spali jsme v opuštěné hájovně a potkali druida, čechoslováka žijícího v nitru Veporských vrchů.

Nad Čierným Balogem jsme se rozloučili s Máťou a dál pokračovali už jen ve třech. V Kamenisté dolině nás v noci probudila snad nejdivočejší a nejdelší bouře, jakou jsem kdy zažil. Začala burácet od půlnoci a hřmělo ještě dopoledne, kdy jsme v dešti scházeli do Podbrezové…

Sepsal Garret

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.