Krutá (zá)krůta 5 (2011), sumář

Na krůtě se nám letos, měřeno počtem vybraných deadů, dařilo výborně. Umřeli jsme jenom na 4. šifře, kde jsme byli v útlumu po úspěšném zdolání geneticko-binárně-architektonického kódu, takže nás pak zastavila relativně jednoduchá morseovka (i když nám celou dobu bylo jasné, že je to morseovka ;-).

18. 6. 2011, Brno
frikulín (Anežka, Garret, Silp)
9. šifra / 10 šifer
19. místo / 49 týmů

Nápovědy jsme samozřejmě využívali hojně, ale jak to tak na Krůtě bývá, někde to zkrátka byla pomalu nedílná součást šifry. Z mapy v Lužánkách se s nápovědou rázem stala geniální šifra – bez hintu by to byl možná konec, možná několikahodinový zásek. Ale první a osmou šifru jsme zlomili i bez nápovědy ;-).

Tradičně krutá byla i trasa – opět nás po klidném úvodu v centru vytáhla do zákoutí brněnských periferií, ale orgové byli milosrdní v délce přesunů, protože všude se dalo dostat pomalu do deseti minut bez použití MHD.

Škoda jen toho záseku na čtyřce, protože i devátá šifra vypadala s nápovědou vcelku luštitelně – takhle jsme k ní stačili akorát v deset večer doběhnout (jediný opravdu běžecký přesun, jinde to na tak krátké vzdálenosti ani nemělo cenu ;) a ve 22:03 jsme naše působení na Krůtě ukončili, když jsme konečně našli u jezu tu správnou vrbu.

Za frikulín tým sepsal Garret

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.